Záhradné bazény do zeme: ako ich vyberať?

Záhradné bazény do zeme: ako ich vyberať?

Záhradné bazény do zeme môžu byť veľmi peknou ozdobou Vašej záhrady. Ako správne postupovať a aké sú dôležité otázky pri ich výbere?

Záhradné bazény do zeme, aké aspekty sú dôležité pri ich výbere?

  1. Stavbou bazéna investícia nekončí

Je nutné si uvedomiť, že samotný bazén je potrebné doplniť o základné doplnky ako zimnú plachtu, prípadné prestrešenie, ktoré vám predĺži kúpaciu sezónu o niekoľko týždňov prípadne aj mesiacov. Elegantným riešením si bazén prekryjete a navyše esteticky zhodnotíte.

  1. Bezpečnosť bazénov

Každý nekrytý bazén by mal byť vybavený potrebnými prvkami proti utopeniu. Dôležité sú bezpečnostné zábradlia, prípadne krycia roleta, ktorá sa dokáže rozvinúť po celej hladine a zabrániť tak priamemu pádu do vody. Je to veľmi dôležité pri rodinách s deťmi, aby ste sa nemuseli celé leto strachovať, či vám dieťa nepadne do vody. Ďalším dôležitým prvkom, na ktorý je potrebné myslieť, je okolie bazéna a hlavne materiál nachádzajúci sa v jeho tesnej blízkosti. Ten by určite nemal byť klzký a šmykľavý, aby nedošlo k úrazu. V súčasnosti sa ponúkajú špeciálne dlažby, drevené obklady aj drevoplasty s protišmykovou povrchovou úpravou. Spoločnosť Delfino.sk realizuje kvalitné a bezpečné bazény, ktoré patria medzi špičku na trhu.

  1. Finančná otázka

Ceny bazénov sa pohybujú vo veľmi širokých škálach. Najlacnejšie sú samozrejme nadzemné bazény malých rozmerov. K finančne menej náročným patria aj pozinkované a plastové bazény, pri ktorých však hrozí, že vplyvom počasia vzniknú na povrchu trhliny, prípadne deformácie. Bazény betónové už majú živnotnosť vyššiu, avšak vyžadujú náročnú stavebnú úpravu. Navyše sa musia potiahnuť špeciálnou fóliou, ktorej životnosť aj odolnosť je nízka, alebo sa bazén obloží mozaikou alebo keramickým obkladom. Tie však vplyvom mrazov a iných vonkajších vplyvov podliehajú poškodeniu.záhradné bazény do zeme

V súčasnosti najodporúčanejšími sa stávajú bazény nerezové s neobmedzenou životnosťou a vysokou odolnosťou voči chemickým aj mechanickým poškodeniam. Keramické záhradné bazény so svojimi vlastnosťami taktiež disponujú dlhotrvácnosťou viac ako 30 rokov, ich špeciálne ošetrený povrch zaručuje maximálnu odolnosť. Keramické bazény sú jedny z najkvalitnejších na trhu umožňujúce použiť samočistiace systémy. Sú vyrábané zo sklolaminátu, obsiahnuté keramickou technológiou, tým pádom maximálne odolávajú prírodným podmienkam. V ponuke sú rôzne veľkosti, farebné prevedenia s množstvom doplnkových produktov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *