Vizitky sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života

Vizitky sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života

Čo sú to vizitky? V dnešnej dobe kvalitné vizitky sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. Predstavujú prenos informácií formou karty o rozmeroch 90×50 mm, kde sú údaje o firme, obchodné náležitosti, údaje o jednotlivcovi a ďalšie potrebné informácie, ktoré chceme šíriť o sebe. Klasické vizitky obsahujú meno a priezvisko, názov firmy alebo živnosti vrátane loga, adresu, telefónne číslo, e-mail, fax a webovú stránku.

Vizitky majú dlhodobú tradíciu, používali ich už dávno niekedy v stredoveku a vraj pochádzajú z Číny. Najprv ich začali používať len v diplomacii a neskoršie aj v obchodnom styku. Môžeme konštatovať, že sú veľmi dobrým a praktickým vynálezom človeka a bez nich by sa pracovalo ťažšie. Slúžia na prezentovanie človeka v súkromnom aj profesionálnom živote. Môžeme pokojne povedať, že vizitky sú jednou najlacnejšou formou marketingových reklám a pomáhajú nám získať nové kontakty.

Na výrobu vizitiek sú špecializované tlačiarenské spoločnosti, ktoré majú materiálne a technické zabezpečenie a samozrejme k tomu potrebné vedomosti a skúsenosti z tejto oblasti.

Aké sú parametre pre tlač vizitiek?

  1. Veľkosť vizitky, klasický rozmer je 90×50 mm
  2. Výber papiera podľa katalógu
  3. Spôsob tlače, čierne alebo farebné vizitky
  4. Potrebné údaje pre tlač
  5. Grafický návrh vizitky

Vizitky sa upravujú aj povrchovo a tomu sa hovorí laminácia. Zalaminované vizitky obsahujú na povrchu lesklú fóliu, ktorá sa za tepla prilepí na povrch papiera  a stáva sa odolnejším proti poškodeniu. Novinkou sú aj také vizitky, ktoré sa vyrábajú z plastu, kde sa využíva termotlač alebo termoplastická potlač. Tieto produkty sú krásne ale na druhej strane sú drahšie kvôli náročnosti výroby.

V prípade záujmu o vizitky alebo iné tlačiarenské produkty stačí len prejsť na webovú stránku spoločnosti a tam získate všetky patričné informácie, vrátane ceny. V tejto oblasti vynikajúce výsledky dosahuje firma Sepiatlač, ktorá je na trhu už dlhé roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *