Prenájom nehnuteľností

Prenájom nehnuteľností

V dnešnej dobe trh s realitami úplne prekvitá o tom svedčia aj rôzne inzeráty realitných kancelárii, súkromných aj právnických osôb. Najlepšia situácia je v hlavnom meste Bratislave, pretože tu je najviac nehnuteľností určených na prenájom alebo na predaj. Je tu veľký výber bytov, domov, administratívnych budov, kancelárií, skladov, reštaurácií a mnoho ďalších objektov nielen v meste, ale aj v širokom okolí.

Jedným hlavným dôvodom tohto stavu je, že v Bratislave sú najlepšie pracovné príležitosti z celej republiky a to sem láka mnoho ľudí, nielen domácich, ale aj zahraničných. Každý chce niekde bývať a hľadá možnosť ubytovať sa a tak vzniká dopyt. Realitné kancelárie na druhej strane majú adekvátnu ponuku a tak vzniká trh s realitami.

Aby sa dobre predávalo aj kupovalo vznikajú inzertné noviny, webstránky s inzerciami, webstránky rôznych spoločností na predaj a prenájom bytov, kancelárií, obchodov a iných nehnuteľností. Objekty na trhu sú pomerne drahé, preto sa musí dávať veľký pozor, aby človek nenaletel nepoctivým predávajúcim.

Najlepšie a najbezpečnejšie sa nakupuje cez osvedčené realitné kancelárie s dobrými referenciami alebo iných spoločností zabývajúcich sa s nehnuteľnosťami. Pokiaľ sa nevyznáme poriadne v zákonoch, pri kúpe alebo prenájme bytu, kancelárie a podobne, obráťme sa radšej na právnika.

Pri prenájme kancelárskych, obchodných a skladových priestorov sa hlavný dôraz kladie na lokalitu, na dostupnosť, parkovacie možnosti a v neposlednom rade aj na vybavenosť priestorov. Kancelárie na prenájom Bratislava Dúbravka poskytuje aj Polianky Business Center a.s. Mnoho spoločností s realitami samy budovy vykupujú a po následnej rekonštrukcií, podľa podnikateľského zámeru, nehnuteľnosť buď predajú alebo prenajímajú.

Na druhej strane sa tu musia pripomenúť povinnosti tých, ktorí sú prenajímateľmi nehnuteľností. Títo ľudia sú totiž povinní sa zaregistrovať pre daň z príjmov na daňovom úrade. Táto daňová oblasť nie je vôbec jednoduchá a preto sa radšej obráťte na odborníkov, aby ste neplatili pokuty.

Pri prenájme a kúpe nehnuteľností sa chovajme vždy rozumne, nenaleťme lákavým ponukám hneď prvýkrát, ale radšej pouvažujme , pýtajme si referencie a obráťme sa na právnika, aby naša kúpa nehnuteľnosti nebola bolestivá.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *