Pokémon Go je hra pre malých a veľkých

Pokémon Go je hra pre malých a veľkých

Pokémon go je nová hra pre mobily a tablety s androidom ale aj s iOS. Táto hra je spravená podľa legendárnej série anime Pokémon. Táto hra spája virtuálnu realitu s realitou a to tak, že ak chcete nájsť pokémona musíte ísť von a hladať v reálnom svete.

To, že ste našli pokémona zistíte tak, že vám zavibruje mobil a pokémon sa vám objaví na mape v mobile, kde je aj vaša postavička. Postavička sa dá upraviť pri prvom spustení hry, potom už nie. Nachádzajú sa tu aj rôzne centrá, kde môžete s pokémonmi, ktorých ste ulovili, bojovať. Musíte sa dostať na miesto, ktoré je vyznačené pre zápas a zápasíte s niekým, kto sa tiež nachádza na tomto mieste.

Samozrejme táto hra má aj nevýhody a to síce, že väčšina ľudí hrajúca túto hru pozerá pri pohybe v priestore na displej svojho zariadenia a nesústredí sa na svoje okolie, aj keď je varovanie, ktoré sa nachádza pri načítavaní hry, že máte vždy dávať pozor. Ďalšia nevýhoda tejto hry je, že musíte mať internet a aj GPS, ktoré je niekedy nedostupné kôli signálu. Táto hra je však dobrým spojením hraním video hier a pohybom. Je hodnotená 4/5 hviezdičkami.

Posted in

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *