Omladzovacie účinky tvárovej gymnastiky

Omladzovacie účinky tvárovej gymnastiky

Tvárová gymnastika predstavuje spôsob, ako udržať pokožku na tvári pevnú a mladistvú. A to bez akýchkoľvek chirurgických zásahov. Tak ako pri každom cvičení, aj tu platí zásada pravidelnosti a vytrvalosti. Pravidelným cvičením tvárovej gymnastiky dosiahnete spomalenie starnutia a spevnenie tváre. Cielene sa svaly sťahujú a uvoľňujú, čím dochádza k lepšiemu prekrveniu a okysličeniu buniek v koži a svaloch. Vyšší príjem kyslíka a živín má za následok dokonalé prekrvenie pokožky a tak dochádza k jej regenerácii.

Na našej tvári sa nachádza až 21 tvárových svalov. Pri bežnej mimike sa zapája len zopár z nich, a tie ostatné časom ochabnú. Vplyvom tvárovej gymnastiky sa dokážu dostať do cieleného pohybu takmer všetky z nich a pravidelným cvičením sa zabezpečí ich pevnosť. Takéto cvičenie predstavuje jednu z najprirodzenejších foriem zachovania dokonalej krásy na tváry bez invazívnych zásahov. Veľmi blahodárne pôsobí aj kyselina hyalurónová. Vekovo nie je obmedzené a slúži aj ako vhodná prevencia. Tvárová gymnastika môže byť realizovaná cielene na niektoré partie tváre ako napríklad len čelo, líca, pery, brada alebo krk. Partie, ktoré vás trápia svojimi vráskami. Druhou alternatívou je celotvárová gymnastika zameraná na precvičenie všetkých častí tváre, aby ste čo najviac potlačili vrásky. Táto forma slúži aj ako dokonalá prevencia pre mladšie ročníky.

Najdôležitejším faktorom je pravidelnosť. Pravidelným pohybom sa svaly spevňujú, v prípade, keď prestanete, svaly zasa ochabnú.

Výhodou tvárovej gymnastiky je, že predstavuje najprirodzenejšiu možnú metódu navrátenia mladosti a pevnosti.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *