Gábor Ferenc Király a jeho tepláky

tepláky a Gábor Király

Tepláky sú veľmi obľúbeným športovým oblečením aj u profesionálnych športovcov. Gábor Ferenc Király, známy maďarský futbalista, sa narodil 1. 4. 1976 a pôsobí momentálne v klube Szombathelyi Haladás. Dôvod, prečo ho spomíname je spôsob jeho obliekania a to na ihrisku aj mimo neho. Jeho obľúbeným outfitom je dres s dlhým rukávom a povestné voľné, o číslo väčšie sivé tepláky pre pánov. Tento outfit sa stal pre neho tradíciou, a nosí ho na všetky zápasy už od roku 1996. Tepláky preto, lebo sa v nich cíti pohodlne a šedá farba preto, lebo mu prináša šťastie.

Gábor Ferenc Király má počas zápasov oblečené tepláky už dlhé roky

tepláky a Gábor Király
zdroj: Wikipedia.org

Ako sám tento športovec vyhlásil, v teplákoch chytá už od roku 1996, keď ešte hrával v domácom Szombathelyi. V tom čase nosieval čierne. Ale raz sa mu stalo, že ich nemal vypraté a siahol po šedých a potom sa to stalo… Osem zápasov po sebe neprehrali a tak sa stali jeho talizmanom. Maďarský brankár sám vyhlasuje, že tepláky mu nosia šťastie. Darilo sa mu v nich aj v nemeckom Hertha Berlín, a dokonca s družstvom postúpili do Ligy majstrov. Odvtedy tepláky už nikdy nevymenil.

O tom, čo si o jeho štýle obliekania myslia iní, mu veľmi nezáleží. Je pre neho dôležité, aby sa na ihrisku cítil pohodlne a aby bol úspešný. Najpohodlnejšie sa vraj cíti vo svojich obľúbených teplákoch. Maďarský gólman vyhlasuje, že aj v teplákoch spravil zopár chýb, ale v každom prípade prevažujú vyhraté zápasy. Veľmi vysokou kvalitou sa vyznačujú aj dámske tepláky značky CarpeDM.

Gábor Ferenc Király oslávil tento rok 40. narodeniny, čím sa stáva jeden z najstarších aktívnych futbalových hráčov na európskych šampionátoch. Zachoval si po celý ten čas úspech a zostáva špičkovým “brankárom chytajúcim v teplákoch” bez ohľadu na to, aké je v tom čase počasie. Aj jeho spoluhráči mu častokrát adresujú kamarátske posmešky na adresu jeho teplákov. Sivé, príliš veľké, nemoderné a počas zápasu čoraz špinavšie… Király na svoju obranu vyhlasuje, že nosí o číslo väčšiu veľkosť z dôvodu, aby sa cítil pohodlne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *